Kogume pagulaslastele kingitusi!

5.detsembrini käib kampaania “Täht idas”, mille kaudu saate saata kingitusi lastele, kes on sõja tõttu pagendatud oma kodumaalt. See aasta kogume ja paneme kokku kingitusi Süüria ja Iraagi pagulaste lastele Jordaanias ja Sudaani pagulaste lastele Egiptuses.

Kui kuulid oleksid elu võtnud SINU sõpradelt …
Kui raketid oleksid hävitanud SINU kodu…
Kui ründajad oleksid tapnud SINU vanemad…
Kui SINU kooli oleks end sisse seadnud sõdurid…
Kui SINU jalgpalliväljakule oleksid peidetud miinid…
Kiu SINu mänguasjad oleks täitmatu unistus…
Kui nälg oleks SINU igapäevane leib…
Kui meeleheide oleks SINU ustav sõber …
Kui hirm oleks SINU püsiv saatja…
Kui lootusetus oleks SINU saatus…

Kui selline oleks SINU lapsepõlv, kuidas SA tahaksid, et teised SIND aitaks?

Lisainfo kampaania ja kogumispunktide kohta on saadaval “Täht idas” veebilehel:
http://www.starintheeast.net/

SOOVITATAVATE ESEMETE NIMEKIRI

Pehme mänguasi, hüppenöör, jojo, väike mänguauto, pallike, õhupallid, puzzled vms, mis sobiksid
mängimiseks. Pliiatsid, kriidid, viltpliiatsid, joonistusblokid, värviraamatud või midagi muud (ka käärid sobivad suurematele lastele), mis arendaks lapse loomisvõimet.
Mõtle ka soojade sokkide, mütsi või kinnaste peale! Samuti võib kinkida hambaharja, hambapasta, seebi, väikese pehme käterätiku, sooja pleedi. Karamellid või kõvad kommid on hea maiustus. Teismelistele võib kinkida ka T-särke või mõne ehte.

MITTESOOVITATAVATE ESEMETE NIMEKIRI

Ära kingi kasutatud või katkisi asju! Pole soovitav karpi panna toiduaineid (šokolaadi, küpsiseid, pähkleid, seemneid), vedelikku sisaldavaid (šampoone, duššigeele) või kergesti purunevaid (klaasist, portselanist, savist nõusid) esemeid, ka mitte mängurelvi. Islami kultuuris pole kohane kujutada inimest, sellepärast poleks vaja saata nukke, ega ka mänguasjadest koerakesi ja seakujulisi loomakesi. Ärge pange kiinkekarpi ka religioosset sümboolikat või kirjandust!

Koos saame nende lasteni viia killukese usku, lootust ja armastust.

Palume iga paki kohta annetada 5 eurot transpordikuludeks meie arveldusarvele.

Annetus € 5.00 iga karbi eest on vajalik mitte ainult konteineri transpordikulude katmiseks, kuid ka kogu ürituse korraldamiseks Baltimaades ning tollivormistuse, transportimise, ladustamise kindlustamiseks ning vabatahtlike meeskonna loomiseks, kes teostaks karpide jagamist otse lastele Jordaanias ja Egiptuses. Sel aastal hõlmab “Täht idas“ 6 riiki ja 3 kontinenti. Möödunud aastal olid küllaltki paljud karbid ilma selise annetuseta. Ühtegi karpi ei jäetud seetõttu saatmata, kuid suur tänu neile, kes annetasid mitte ainult oma karbi eest. See aitas hüvitada puudujääki. Ka sel aastal, kui sul on võimalik, anneta ka mõne teise karbi eest. Annetuse selgitus “Täht idas“

Sul pole aega karbi jaoks? Sa ei taha joosta ühest poest teise? Me teeme seda sinu asemel! 25 euro suurune annetus katab ühe karbi sisu ja logistikakulud. Sellel eesmärgil anneta ühingu Ühiskoonnatöö Sihtasutuse arvele viitega ”Tehke minu asemel”. Annetused, mis on laekunud peale 12. detsembrit, me kahjuks enam ei jõua muuta karbiks, kuid see muutub seemneivaks järgmise aasta ürituse jaoks.

Arveldusarve nr :
EE131010220214844220
Selgitus: ”Täht idas” või ” Tehke minu asemel”
Saaja: Ühiskonnatöö sihtasutus

Üldinformatsiooni telefon:
Nelli Vassila
+372 58519514
www.starintheeast.net