Sündmused

Südamepuhaste jõulupidu Katikodus

Meie töökaaslased kutsusid jõule pidama oma koju Vilivere külla, kus nad toetatult elavad. Tööl käivad südamepuhtad ehk intellektuaalsete erivajadustega inimesed Kohilas töökeskuses. Seal teevad nad käsitööd, jagavad supiköögis toitu ja töötavad pesumajas. Väljakutseks on leida võimalusi, kus nad veel enam saaksid oma oskusi rakendada ja mida võiksid veel juurde õppida.

Katikodu elanikud tantsivad jõuluvanale. Foto: Kadri Kesküla
Iga salmiga süttib üks advendiküünal. Foto: Kadri Kesküla
Jõulud Katikodus. Foto: Kadri Kesküla

Töökeskused südamepuhastele

Pakume intellektuaalse erivajadusega täiskasvanutele töötamise võimalust ning tunneme koos nendega rõõmu saavutustest. Töökeskused Rakvere Kolmainu koguduse juures ja Kohila keskuses on avatud.

Rakvere Kolmainukoguduse ruumides septembris 2018 toimunud konverentsi fotomeenutus: https://youtu.be/_sEEs1QY168
Päikeseinimesed Südamepuhtuse majades: https://youtu.be/SgBeuZz0JlE

Emeerituste advendipidu

Tallinna Peeteli kirikus korraldas Eesti Diakoonia 11. dedtsembril 2019 emeriitvaimulike ja pensionile jäänud kirikumuusikute advendilõuna. Armulauda pühitsesid peapiiskop Urmas Viilma, ja Peeteli kirikuõpetaja Aare Luup, jutlustas Tallinna praost Jaan Tammsalu, laulsid Vanalinna Hariduskolleegiumi lapsed. Teenistusele järgnes pidu, kus söödi ning rõõmustati üksteise üle. Jõululaulude saatel jagati kingitusi, mida olid valmistanud Peeteli Sotsiaalkeskuse lapsed ja õpetajad.

Tallinna Peeteli kirik, emeerituste advendimissa 2019. Foto: Kadri Kesküla

Represseeritutele pühendatud advendimissa Nõmme Rahu kirikus

Luutsinapäeval, 13. detsembril 2019 Nõmmel toimunud missal teenisid Ove Sander, Avo Üprus ja Marek Alveus, kõnelesid rahvastikuminister Riina Solman ja välisminister Urmas Reinsalu, laulis sopran Pille Lill. Õnnistati Murtud Rukkilille Ühingu lipp, millel on kujutatud murtud, aga ikka õitsevat rukkilille. Mälestusteenistuse korraldasid Murtud Rukkilille Ühing ja Eesti Diakoonia. Murtud Rukkilille Ühing tegeleb võõrvõimude poolt represseeritud ja küüditatud isikute probleemide lahendamise, elukvaliteedi parandamise ja ajaloomaterjalide kogumse ja talletamisega. “Teie elukäigule vaadates pole meie põlvkonnal vähimatki õigust viriseda,” sõnas Urmas Reinsalu. “Te olete meile eeskujuks, ” sekundeeris Riina Solman. Represseerituid hoidis rasketel aastatel elus usk Jumalasse, oma juurtesse ja kodumaasse. Pildistas Urmas Roos.

EELK Nõmme Rahu kirik
Välisminister Urmas Reinsalu
Rahvastikuminister Riina Solman
Preester Ove Sander
Kadri Kesküla, Eesti Diakoonia
Murtud Rukkilille Ühingu lipu õnnistamine