Ristivanemluse kahekordne õnnistus

Rahvusvaheline Läänemere regiooni Interreg projekti SEMPRE (Social Empowerment in Rural Areas) raames ellu kutsutud kirikutevaheline ristivanemate väärtustamise töörühm kogus 23. märtsist 15. juunini 2018 ristivanemluse teemalisi lugusid.


Ristivanemluse kahekordne õnnistus

Minu ristiisa Avo on vaikne ja tagasihoidlik eesti mees. Ta ei räägi tühja juttu ega lobise niisama, aga kui ta sõna võtab, siis on see siiras ja sisukas. Tema silmadest särab rõõm ja kui ta räägib, siis ta justkui kogu aeg naerataks.

Minu suhtes on Avo alati tähelepanelik ja tunneb huvi, kuidas mul läheb. Kuigi me ei kohtu just väga sageli, on mul oma ristiisa Avoga alati eriline side, kui sünnipäeval, kirikus või mõnel muul üritusel taas näeme.

Kuna Avo on minu vanaonu poeg, siis oleme temaga kohtunud ka suguvõsa kokkutulekutel, muu hulgas tema isa talus. On olnud rõõm Avo kaudu seda talukohta lähemalt tundma õppida ja kuulda lugusid ammustest aegadest, sõjaaja raskustest ja elust tugevas kristlikus perekonnas. Aastakümneid on see olnud koht palvetamiseks ja üksteise julgustamiseks kristlase teel. Avo on sügav ja eeskujulik kristlane, eeskujuks minule.

Kuna isamaja on Avo elukohaks ka praegu, siis olen seal saanud kogeda oma esimesi kartulivõtutalguid ja ühiseid majavärvimisi, mis on kujunenud suguvõsa suursündmuseks. Minu jaoks on olnud puhas rõõm nii väärikas ja ka minu jaoks olulises kohas kaasa aidata ning oma ellu neid erilisi kogemusi koguda, mida tulevikus saab meenutada. Need töötegemise päevad on ühtlasi ka sugulaste-sõpradega kohtumiste hetked, kus saab kuulda uudiseid ja tööpäeva lõpus ühiselt pika laua taha koguneda ja tekib tunne „nagu vanasti“. Kunagi ei unustata siis ka Jumalat tänada rikkalikult õnnistatud toidulaua eest.

Head sugulussidemed on eriline õnnistus ning paljude aastate jooksul olen saanud lähemalt suhelda ning misjonikooris laulda koos Avo tütre ja pojaga. Seega on tekkinud eriline sõprus kogu Avo perega.

2017. aasta septembris toimus veel üks eriline sündmus: Avo tütar Reelika palus mind oma tütre ristiemaks. Nüüd saan mina olla ristiemaks ja vaimulikuks eeskujuks oma ristiisa Avo tütretütrele. See on Jumala õnnistus, mis jätkub põlvest põlve ja tean, et meie vanavanemad on lapselapsi palvekätel kandnud juba ammu enne meie sündi.

Sirli Kaera, 32aastane, EELK misjonikeskuse Plussmeedia tegevtoimetaja, EELK Hageri koguduse liige.

Kevad 2018